Jezikovna šola

JEZIKOVNA ŠOLA

Ena od dejavnosti šole je JEZIKOVNA ŠOLA, organizirana v sodelovanju z Uradom Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu.

S programom jezikovne šole, gostujočim učencem omogočamo utrjevanje in ohranjanje narodne, jezikovne in kulturne identitete, medsebojno povezovanje in ohranjanje vezi s Slovenijo.

Osnovni program dejavnosti izvajamo v času pouka od ponedeljka do petka kot šolo slovenskega jezika za zamejske Slovence iz Avstrije in Italije.

Gostujoči učenci so v okviru jezikovne šole v dopoldanskih urah integrirani v pouk, v popoldanskem času pa imajo organizirane izlete in oglede, kjer spoznavajo zgodovino in zanimivosti našega kraja in njegove okolice.

Obiščejo in ogledajo si:

• Akvarij,
  • Muzej podvodnih dejavnosti,
  • Muzej Sergeja Mašera,
  • Muzej školjk in polžev,
  • Mediadom Pyrhani,
  • Mestno knjižnico Piran,
  • zapeljejo se z ladjo po piranskem zalivu
  • in se odpeljejo na daljši izlet v Postojnsko jamo, Predjamski grad ali Škocjanske jame.

Koordinatorica projekta Jezikovna šola

Lorena Lovrečič