Učenci OŠ Cirila Kosmača Piran tudi v tem šolskem letu sodelujejo v mednarodnem projektu Krokus.

Tokrat so učenci 7.a oddelka v spomin na milijon in pol judovskih otrok, ki so umrli v holokavstu in v spomin tisočim otrok različnih narodnosti, ki so bile žrtve nasilja v drugi svetovni vojni, v četrtek, 16. 11. 2023, posadili čebulice rumenih krokusov.

Ko bodo krokusi zacveteli, nas bodo rumeni cvetovi spominjali na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi v času nacistične vladavine.

S sodelovanjem v projektu Krokus se učenci na oprijemljiv način seznanijo s tematiko holokavsta, prav tako pa se dvigne njihova raven ozaveščenosti o nevarnosti rasizma ter vseh oblik predsodkov in diskriminacije. Projekt se izvaja v  sodelovanju s Sinagogo Maribor.

Mentor: Uroš Pavlin