V petek, 1. aprila 2022 smo se Rok Kovačič, Dea Luna Dobravc in Tiffany Polič,  predstavniki skupnosti učencev Osnovne šole Cirila Kosmača Piran, udeležili občinskega parlamenta, ki je potekal v Piranu. Najprej so šole predstavile kaj so v zadnjih dveh letih delale na temo Moja poklicna prihodnost. Temu je sledil razgovor, kjer smo lahko podali svoje komentarje o stvareh za katere mislimo, da so za nas pomembne. Tako smo se na primer pogovarjali o enakopravnosti v šoli glede na spol, o predlogu za krajše šolske ure, o upoštevanju mladih v občinskem parlamentu itd. Prišli smo tudi do zaključka, da pripravimo spletno stran za mlade, kjer bodo objavljene lokalne in politične informacije, ki so pomembne za mlade. Po krajši malici smo zbirali predloge za temo naslednjega šolskega leta ter določili predstavnika, ki bo našo občino zastopal na državnem parlamentu.

Predsednik šolskega parlamenta Rok Kovačič