V sredo, 11. 10. 2023, smo na razredni stopnji v Piranu izpeljali naravoslovni dan Dan za zdravje. V letošnjem šolskem letu praznujemo 30. obletnico Zdrave šole na naši šoli. V ta namen smo v šolo povabili člane Društva Šola zdravja, ki so se z dobro voljo odzvali.

Društvo Šola zdravja je prostovoljno, samostojno in nepridobitno združenje oseb, ki se združujejo in povezujejo z namenom širjenja jutranje telovadbe na prostem. Zbrali smo se na šolskem dvorišču in skupaj izpeljali jutranjo vadbo 1000 gibov za zdravje.

Po telovadbi pa so nas obiskale še tri zunanje sodelavke s Centra za krepitev zdravja:

• Psihologinja je učencem predstavila priporočila stroke glede pravilne uporabe elektronskih zaslonov.
  • Kineziologinja jih je učila o pravilni drži telesa in o pravilni nošnji šolskih torbic.
  • Dietetičarka je učencem predstavila Sladke pijače in količino sladkorja v njih.

Vodja tima za Zdravo šolo

Senja Rojc Križman