Drage učenke, dragi učenci, spoštovani starši in cenjeni sodelavci,

pred nami je novo šolsko leto, nov začetek, nova pot, za nekatere že dobro utrjena, za mnoge pa nepredstavljiva in neznana.

Vsak dan znova ponudi novo priložnost in nov izziv. Od nas je odvisno, kaj nam bo prinesel dan, ali bo uspešen, izpolnjen in bomo na koncu dneva našli nekaj, za kar smo hvaležni.

Na vsak dan lahko pogledamo kot eno izmed barv v mavrici. Nekatere barve nas poživijo, razveselijo, druge žalostijo, razburijo. Tako kot tečejo naši dnevi in nam prinašajo pisano paleto počutja in izkušenj. Nekaterih se veselimo, uživamo in ne želimo, da minejo, drugih se razžalostimo, bojimo, jih nočemo, pred njimi bežimo.

A le vse barve skupaj lahko tvorijo čarobno mavrico, tako kot vsi naši barviti dnevi in doživetja skupaj tvorijo čarobnost našega življenja.

Vsi skupaj se potrudimo, da bomo hladnim in žalostnim barvam znali dodati obilo toplih in ljubečih, ki se bodo skupaj naslikale v mavrico.

Podarimo si nasmeh in pozornost, da bo šolsko leto mavrično.

Ravnateljica Barbara Sotošek Mrovlje