Teden mobilnosti smo na podružnici obeležili kar s Pešbusom, ki je »vozil« od 19. 9. do 30. 9. 2022.

Dva tedna smo skupaj s spremljevalci hodili po začrtani poti, z vmesnimi postajami in po stalnem urniku.

Otroci so se v varnem okolju privajali na udeležbo v prometu in se tako pripravljali na samostojno pot v šolo. Hoja v šolo je naložba za prihodnost, zdravje, samostojnost, prometno vzgojo, socialne veščine in dobro počutje otrok. Želimo si, da bi čim več učencev v šolo hodilo peš. S tem krepijo svoje zdravje in so mobilni na trajnostni način.

Mi se že veselimo naslednjega Pešbusa, ki se bo izvajal spomladi.

Podporo in materiale za izvedbo Pešbusa nudi IPoP – Inštitut za politike prostora v okviru programa Aktivno v šolo in zdravo mesto, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.

Ingrid Ješelnik