OŠ Cirila Kosmača Piran je sodelovala na literarnem natečaju Nonotov zid, ki se imenuje po istoimenski slikanici Tine Volarič. Slikanica je bila natisnjena v okviru projekta Poligon suhozidne gradnje Zavoda Anima Mundi, na katerem so že sodelovali učenci predmetne stopnje.

Učenci 1., 2., 3. in 4. a razreda so se pri bralnih uricah PODALJŠANEGA BIVANJA pridružili deklici Nini, glavni junakinji slikanice ter se skupaj sprehodili po poteh starega, kamnitega zidu, ki ga je položil Ninin nono. Po poti so se spoprijateljili z varuhom suhih zidov – malim palčkom, ki je otrokom razložil, kako je nastal »nonotov zid«.

Seveda ima vsaka pravljica tudi zle like – zlobno cuprnico, ki je strašila mlade bralce in rušila zidove. Nini in njenim prijateljem je na koncu uspelo zid obvarovati, in tako so otroci spoznali, kako zelo je pomembno ohraniti suhe zidove, ki predstavljajo dediščino našega prostora.

Ob branju slikanice so otroci likovno ustvarjali. Nekaj njihovih izdelkov si lahko ogledate.

Avtorici besedila in fotografij:

Josephine Mair in Mojca Švonja