V petek, 20. 12. 2019, je v telovadnici naše šole potekala proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti ter prihajajočih novoletnih praznikih.

Gostili smo stare starše učencev in člane Združenja borcev za vrednote narodnoosvobodilnega boja Slovenije občine Piran.

Učenci so se na proslavi predstavili z različnimi točkami.

Četrtošolci so nam povedali, da je domovina tam kjer imamo svoj dom, vrtec, morje, hribe in besede, kjer vlada resnica.

Tretješolci so nas spomnili na dan, ko smo Slovenci pokazali največjo mero enotnosti v svoji zgodovini in tako dobili samostojno in neodvisno državo Slovenijo. V Sloveniji je namreč 23. decembra 1990 potekal plebiscit, katerega se je udeležilo kar 93,2 odstotka volilnih upravičencev. Na volilnem lističu je pisalo, ali naj Slovenija postane samostojna in neodvisna država. Na vprašanje je 95 odstotkov volivcev odgovorilo pritrdilno in pričela se je osamosvojitev države.  Na temelju plebiscitne odločitve je slovenska skupščina 25. junija 1991, razglasila neodvisnost Slovenije.

Nato nam je članica Združenja borcev za vrednote narodnoosvobodilnega boja Slovenije občine Piran v svojem govoru sporočila pomen naše domovine Slovenije.

V nadaljevanju so nas učenci navdušili z zanimivimi in igrivimi plesnimi točkami, z deklamacijami in s prelepim petjem.

Na koncu smo si voščili veliko sreče v novem letu.

Zvezdana Majhen: SREČA

Dedek smrečico krasi,

Urška mu pomaga;

in iz sobice podi

mraz, ki sili s praga.

Čas po prazniku diši,

po družinski sreči,

kaj, le kaj pod smrečico,

dedek skriva v vreči?

Vseh igrač bo slej ko prej

naša Urška sita.

Sreča pa – naprej povej!

Ni v papir zavita.

V novem letu 2020 vam želimo veliko sreče in miru!

Učenci in učiteljice Podružnice Portorož