Prvošolci Podružnične šole Portorož, smo se v četrtek, 5. decembra 2019, udeležili zanimive in poučne delavnice v Epicentru Piran.

Razmišljali smo kdo so naši prijatelji in zakaj smo jih izbrali za prijatelja. Ali smo prijatelji zato, ker smo si med seboj podobni po zunanjosti ali je naš prijatelj tisti, ki mu zaupamo, ki nam stoji ob strani. Ogledali smo si risanko o pticah, ki so zavrgle svoje mladičke, tiste ki so bili po zunanjosti drugačni. Zgodba se je dotaknila vseh. Razmišljali smo kakšne prijatelje imamo in kakšne si želimo. Naše misli in razmišljanja smo v skupinah izlili na list papirja in narisali risbo, ki je upodobila naš svet v katerem smo strpni do drugačnih in smo ne glede na zunanjost med seboj prijatelji. Med delom v skupini smo se učili sodelovanja, strpnosti in poslušanja različnih mnenj. Najpomembnejše pri delu v skupini je bil občutek sprejetosti in upoštevanje idej posameznikov.

1. b in učiteljica Aleksandra Murtič