V ponedeljek, 25. 11. 2019, se tudi naša šola priključuje vseslovenski akciji dan brez telefona – dan za druženje v živo, h kateri nas poziva Nacionalni institut za javno zdravje.

Ljudje preveč časa preživimo za različnimi zasloni, med katerimi je zelo pogost tudi mobilni ali pametni telefon, premalo pa za druženje z ljudmi.

V mesecu novembru, ki je mesec preprečevanja različnih oblik zasvojenosti vas pozivamo, da se vsi, ki uporabljate pametne telefone, za 1 dan ali vsaj za nekaj ur odpoveste uporabi telefona in da ta čas preživite z ljudmi – v pogovoru, skupnih dejavnostih, kot so športne dejavnosti, druženje, sprehodi ali pa čas porabite za konjičke in stvari, ki jih radi počnete.

Pred tem obvestite svoje družinske člane in prijatelje, da boste brez telefona, in se z njimi raje dogovorite za klepet ali sprehod v živo. Šteje tudi, če se odločite, da telefona ne boste uporabljali vsaj nekaj ur. S tem boste preverili, kakšen je vaš odnos do telefona in kako ga lahko spremenite.

Vodja Zdrave šole

Senja Rojc Križman