Spoštovani starši in sodelavci,

zagotovo je v zadnjih dneh tudi do vas prispela novica o malčku Krisu, ki se bori z genetsko boleznijo, imenovano SMA – spinalna mišična atrofija. Groza vsakega starša. A za Krisa in njegovo družino je posijal žarek upanja, ki pa je izredno daleč in se zdi praktično nedosegljiv. V ZDA so potrdili gensko terapijo s katero lahko malčku pomagajo, vendar so stroški zanjo nepojmljivo visoki. Poleg nepredstavljivo visokega zneska za zdravljenje pa Krisove starše bremeni še bitka s časom. Na omenjeni način namreč zdravijo le otroke do 2. leta starosti, Kris pa bo 2 leti dopolnil januarja 2020.

Odveč je vsaka beseda. Čas je, da stopimo skupaj in naredimo, kar je v naši moči.

Na šoli bomo zaposleni in starši (učenci) zbirali denarne prispevke, in sicer do 10. oktobra.

In ne pozabimo – čisto vsak evro šteje!

Člani ID Rdeči križ z mentorico Viko Kuštrin in zaposleni