Ekovrt

ekovrtec

Ekovrt 2015/2016

Tudi v letošnjem šolskem letu bomo nadaljevali s projektom Šolski ekovrt.

Otroci danes, bolj kot kadarkoli prej potrebujejo neposreden stik z zemljo, rastlinami in živalmi. Naš cilj je, da bi z vrtnarjenjem povečali učenčevo aktivnost v naravi, pozitivno doživljali naravo in lažje razumeli pomembnost narave in varstva okolja. Želimo, da bi otroci cenili lokalno pridelano hrano in da bodo znali tudi sami ekološko vrtnariti.

Dejavnosti bodo potekale na razredni in predmetni stopnji v okviru interesne dejavnosti Eko face, ki bo potekal po dogovoru.

Dejavnosti:

• V letošnjem šolskem letu bomo skrbeli za urejeno okolico šole in spiralno gredico, ki je nastala v preteklem šolskem letu.
  • Pripravili bomo kompostnik in izdelali načrt za zbiranje organskih odpadkov na šoli.
  • Pripravili bomo zelenjavni in zeliščni vrt.

Izvedli bomo različne delavnice z uporabo zelišč v kozmetiki (izdelava krem, tonikov, zeliščnih olj…), kulinariki itd.

Vodja projekta na šoli: Izabel Jurman