Šolski ekovrt

Vodja: Izabel Jurman

Otroci danes bolj kot kadarkoli prej potrebujejo neposreden stik z zemljo, rastlinami in živalmi. Naš cilj je, da bi z vrtnarjenjem povečali učenčevo aktivnost v naravi, pozitivno doživljali naravo in lažje razumeli pomembnost narave in varstva okolja. Želimo, da bi otroci cenili lokalno pridelano hrano in razumeli pomen ekološkega vrtnarjenja.

Dejavnosti v šolskem letu 2019/2020:

• Skrbeli bomo za urejeno okolico šole, vrt in spiralno gredico. Po potrebi bomo zasadili dišavnice in zelišča.
  • Organizirali bomo skrbništvo za šolski vrt (zelene straže).
  • Oblikovali bomo učne ure na prostem (učenje na prostem).
  • Zbrali bomo ideje o možni uporabi šolskega vrta.
  • Izdelali bomo tablice za poimenovanje rastlin.
  • Nabrali bomo zelišča in jih uporabili pri izdelavi kozmetičnih (krem, mil, balzamov…) in farmacevtskih sredstev (sirupi, zeliščni bomboni) ter v kulinariki (zeliščna olja, namazi…).
  • Skrbeli bomo za ločeno zbiranje odpadkov.
  • Informirali bomo javnost o pomenu zmanjšanja uporabe sveč ob Dnevu spomina na mrtve. Delili bomo poslikane kamenčke z motivom sveče za namen uporabe na grobovih.