V petek, 19. 3. 2021, smo skupaj s prvošolci (1. a) obeležili svetovni dan spanja, ki letos poteka pod sloganom »Urejeno spanje za zdravo prihodnost«. V sklopu tega smo si ogledali kratek, animirani avdio-video posnetek, iz katerega so otroci izbrali dobre spalne navade in jih primerjali s svojimi spalnimi navadami. Po predstavitvi priporočil NIJZ za zdravo spanje otrok smo se z učenci pogovarjali o njihovih pozitivnih vplivih in kako le-ti vplivajo na zdravo in urejeno spanje ter kakovostno življenje. Otroci so za zaključek narisali risbo s poljubnim motivom spanja (otroško sobo, sanje, najljubšo pižamo itd.). Vsak učenec je svojo risbo predstavil ostalim sošolcem. Učenci so tudi opisali svojo otroško sobo in predstavili ime plišaste igrače, s katero spijo, razkrili, da se bojijo teme, zato spijo s prižgano svetilko in predstavili svoje sestre in brate, s katerimi si delijo sobo.

Josephine Mair